İlk Buluşmada Sevgili Adayınıza Sormanız Gereken 5 Soru

. 2 dakikalık okuma süresi

Buluşma ilişkinin önemli adımlarından biridir. Online sohbet sonrası ilk buluşma ile ilişkini sağlamlaştırabilir, mutlu birlikteliğin ilk adımını güvenle inşa edebilirsin. Arasana aracılığı ile bir süredir mesajlaştığın hayalindeki kadın ya da erkek ile tanışma zamanı geldi çattı. Sağlıklı ve güvenilir yeni başlangıçlar için kilit soruları sevgiliyle buluşma sırasında sorabilirsin. Sohbet siteleri aracılığı ile tanıştığın kişinin sana ne kadar uygun olduğunu anlamak için göz ardı etmemen gereken ve sormanızda yarar olan 5 soruyu senin için hazırladık. ilkbulusma2-1

1. Hayattan beklentin neler?

Uzmanlar ilk buluşmada daha genel sorular sormanın sağlıklı bir ilişki için önemli olduğu görüşünde. İlk kez tanışacağın kişinin tüm hayat hikayesini ilk buluşmada öğrenemezsin. Hayat beklentisini sorarak seninle ne kadar uyumlu bir birliktelik yaşayabileceğini kavrayabilirsin. Ayrıca bu soru ile ileriye yönelik planlarını ve hayallerini de kolayca öğrenebilirsin.

2. İşler güçler nasıl gidiyor?

Direk olarak ne iş yapıyorsun gibi bir soru yerine işler güçler nasıl gidiyor gibi bir soru sorarak flört ettiğin kişinin ne işle meşgul olduğunu öğrenebilirsin. Ayrıca işinden memnun olup olmadığını ve işini severek yapıp yapmadığını da böylelikle öğrenebilirsin.

3. Ailenle mi yoksa tek başına mı yaşıyorsun?

Sevgiliyle buluşma aşamasından önce arkadaş bul sitelerinde bu soruyu daha önce sormuş olabilirsin, ama yüz yüze buluşmada tekrar sormanda fayda var. Yalnız mı yoksa ailesiyle mi yaşıyor sorusunun cevabını bilmen sana yarar sağlar. Nerede yaşadığını öğrenirsen buluşma sonrası flörtüne eşlik ederek ona jest yapabilirsin.

4. Nelerden hoşlanırsın, hobilerin neler?

Yeni başlangıçlar için birlikte olacağın kişiyle uyumlu bir parter olman çok önemli. Ortak zevklerin ve hobilerinin olması o kişi ile birlikte keyifli vakit geçirmene yardımcı olur. Benzer şeyleri yapmaktan hoşlanıyorsan mutlu bir ilişki yaşama ihtimalin son derece yüksek.

5. En çok izlemeyi sevdiğin TV programı, dizi, film ve sevdiği müzik türü nedir?

Evet kabul ediyoruz, biraz klişe ama öğrenmende yarar var. Sağlıklı ilişkiler ancak birbirini iyi tanıyan insanlar tarafından kurulur. İlişkinin ilerleyen zamanlarında birlikte bir film izlemen ve konsere gitmen için bu bilgiye de ihtiyacının fazlasıyla olacağını unutmamalısın. (Farklı aktivite fikirleri için de buraya bakabilirsin )