Aşkın Yaşı Olmaz!

. 2 dakikalık okuma süresi

Sen de gözleri sokaktaki o cıvıl cıvıl, o birbirine delicesine aşık genç çiftlere dalıp benden geçti diyenlerden misin? Aşkı, arkadaşlığı ve sıcaklığı sonsuza dek kaybettiğini veya bir daha hiç bulamayacağını mı düşünüyorsun? Öyleyse sana bir haberimiz var: Yanılıyorsun! Çünkü aşkın yaşı yoktur!

Aşkı Bulmak Düşündüğün Kadar Zor Değil

Yaşlanmak, üzerinde fiziksel ve duygusal birtakım değişikliklere yol açmış olabilir. Belki saçların beyazladı, cildinde kırışıklıklar var veya fiziksel görünümün eskisi gibi değil. Belki daha çabuk yoruluyor, daha kolay sinirleniyorsun ve bunların hepsi seni güzel günlerin geri gelmeyeceğine inandırıyor. Oysa aşk da senin gibi şekil değiştirir, bazen daha hızlı bazen daha yavaş gider, bazen huzurla bazense şehvetle birleşir. Yani yıllar geçerken seninle birlikte hem aradığın aşk hem de o aşkı yaşayış biçimin değişir. Bu nedenle eski aşkları bir daha yaşayamam diye düşünmek seni üzmekten ve yanıltmaktan başka işe yaramaz.

Ancak zamanın geçmesinin bedenin üzerindeki etkilerinden bir başka etkisi daha var. O da, bulunduğun ortamların değişmesi. Şöyle düşün, henüz lisede ya da üniversitede olduğun zamanlarda her cenahtan insanla bir araya gelme fırsatın vardı. Belki hızlı bir gençlik yaşadın, festivallere, konserlere gittin; dağ tepe demeden gezdin bir sürü insan tanıdın. Belki evinden nadiren çıktın; ama mahalledeki eski komşuluklar, arkadaşlıklar sayesinde bir veya birden çok kez aşık oldun. Şimdiyse daha az ortama giriyorsun, yeni insanlarla kaynaşabileceğin daha az alan var, o alanları bulsan bile zaten herkes evli ya da çoktan bu işleri geçmiş. Ama artık tanışma şekilleri de değişiyor. Belki aradığın ortam mahallede değil, bir web sitesindedir; belki de hayatının ikinci baharı seni telefonun diğer ucunda bekliyordur. Bu fikre neden sıcak bakmayasın?

Sen de Kendine Göre Birini Bulabilirsin

Şöyle bir düşün; sıcak bir muhabbete, güzel bir arkadaşlığa mesafeler engel olamaz ki. Yıllardır kopmadığın o dostluklarını hatırla. Ne yapmıştın onlarla? Mektuplaşmıştın, aramıştın, ziyaretlerine gitmiştin. Aşk için de aslında daha fazlasına ihtiyacın olmadığını sen de biliyorsun. Günümüzde mesajlaşma, arama hatta görüntülü arama için onlarca web sitesi, uygulama ve araç var. Sen de bu şekilde tekrar aşkı bulabilir, yılların senden götürdüklerine karşı kalbini on beş yaşında bir çocuğun heyecanı ile doldurabilir, yeniden sevebilirsin!

Peki kendine göre birini nasıl mı bulacaksın? Artık bunun için telefon numaran gözükmeden sohbet edebileceğin veya mesajlaşabileceğin güvenli bir platform var. Haydi, hemen şimdi kendine bir şans daha ver ve Arasana profilini oluştur,kafandaki olumsuz düşünceleri, üzerindeki o mahalle baskısını, işe yaramayan o atasözlerini bir kenara bırak ve dene!