Aşkı Bulamıyorum, Ne Yapmalıyım?

. 3 dakikalık okuma süresi

Yıllardır her yerde hayatının aşkını arıyor; ama bir türlü bulamıyor musun? Etrafındaki çiftlere bakıp benim neyim eksik diye mi düşünüyorsun? Hayalindeki sevgiliyi bulacağına dair ümidini kaybetmeye mi başladın? Öyleyse birazdan okuyacakların tam sana göre; çünkü bu yazıda aşkı arayan ama bulamayan o dertli gönüllere su serpeceğiz. Hazırsan, neler yapacağını madde madde sıralayalım.

Kendini hırpalamayı bırak!

Evet, doğru duydun. Kendinle yaptığın olumsuz konuşmaları, üzerinde kurduğun o baskıyı bırak; çünkü bu hiçbir şeyi daha kolay hale getirmiyor.

Aşkı bulacağına, buna değer olduğuna inan!

Hayatta her şey, sen kendine güvendiğinde sana gelmeye başlar. Bu nedenle önce hayal ettiğin o mutluluğu bulacağına inanarak işe başlamalı ve buna yönelik hayaller kurmaya devam etmelisin.

Utangaçlığı bırak!

Utangaçlık yer yer takdir edilen bir duygu olsa da söz konusu aşk olduğunda ayak bağına dönüşebilir. Utangaç olmak hem kendine karşı özgüvensizlik yaşamana hem de sohbet ederken kendini tutmana neden olabilir. Dahası, aşkın en önemli gıdası olan cinsellikte utangaçlık potansiyelini ortaya çıkaramaman anlamına gelir. Bu nedenle utangaçlığı bir kenara bırakmalı ve kendine her konuda inanmalısın.

Denemekten korkma!

Ne derler, “Kader gayrete aşıktır.” Eğer önüne çıkan fırsatları tepersen, hayal ettiğin güzellikleri bulman kabul et ki biraz zorlaşacak. Önyargılarını ve korkularını bir kenara bırakıp daima denemeli ve yeniliklere açık olmalısın.

Yeni ortamlara gir!

Fırsatlar, sen onları aradıkça karşına çıkar. Hayal ettiğin sevgiliyi bulabileceğin ortamlar keşfetmeli ve buralara devamlı uğramalısın. Bu hobilerine uygun bir kurs olabileceği gibi, düzenli olarak gideceğin bir kafe veya bir dükkan olabilir. Ancak teknolojiden yararlanarak dışarı çıkmanın elzem olmadığını da hatırlamalısın. Neden sosyal medya uygulamalarını veya arkadaşlık sitelerini de yeni ortamlar olarak görmüyorsun? Buralarda kendini tanıtan bir profil oluşturabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsin.

Dış görünüşüne önem ver!

Unutma ki ilk intiba her şeydir. Hem gerçek hem de sanal ortamlarda seni tanımayan kişiler ilk olarak nasıl göründüğüne bakacak. Bu nedenle daima bakımlı olmalısın. Kendine uygun bir kıyafet stili geliştirmeli, yüz hatlarını ön plana çıkaran o saç kesimini ve modelini bulmalı, bakım ürünleri ile kendini şımartmalısın. Ama hepsinden önemlisi, daima temiz giyinmeli ve güzel kokmalısın, böylelikle her zaman etkileyici olabilir ve akılda kalabilirsin.

Ruhunu asla ihmal etme!

Yakışıklı veya güzel ama konuşacak bir şeyi olmayan insanlardan olmak emin ol hiçbir işe yaramaz. Bu nedenle dış görünüşüne olduğu kadar, aklına ve kalbine de yatırım yapmalısın. Muhabbet ederken yeni konular açabilmeli, utangaç olmamalı, karşındakini ilgiyle dinleyebilmeli ve onun anlattığı ya da yapmak istediği şeylere ayak uydurabilmelisin ki; karşındaki kişi seninle bir ömür geçirebileceğine ikna olabilsin.

Listeyi tamamladın, artık aşkı bulmaya hazırsın. Hemen Arasana profilini oluştur ve hayalindeki sevgiliyi aramaya başla! Numaran görünmeden sohbet etmenin, mesajlaşmanın ve yeni flörtlerin tadını çıkar!