Sıkça Sorulan Sorular

Arasana Nedir?
Arasana, üyelerine yeni insanlarla tanışma ve konuşma imkanı sunan ve bunu yaparken güvenli ve gizliliğe önem veren, eğlenceli bir online arkadaşlık platformudur. Arasana üyeleri birbirleri ile konuşurken hediye kredi kazanabilir ve bu kredileri hem yeni konuşmalar yapmak için kullanabilir, hem de banka hesaplarına transfer edebilirler.
Arasana nasıl çalışır?
Arasana, kullanıcılarına ücretsiz üyelik imkanı vermektedir. Basit ve hızlı bir şekilde üyelik işlemini tamamladıktan sonra ilgilendiğiniz ve konuşmak istediğiniz kişiyi hemen arayabilirsiniz. İlgilendiğiniz kişiyi ARA dediğinizde, Arasana sizi 02162400240 numaralı telefon numarasından arayacak ve siz de bu gelen aramayı kabul ettiğiniz andan itibaren konuşmak istediğiniz kişi aranacak. Konuşmak istediğiniz kişi de bu aramaya cevap verdiği anda konuşmaya başlayacaksınız. Arasana sistemi içerisinde arayan ve aranan kişilerin telefon bilgileri kesinlikle gizli kalıyor ve hiçbir üye bir diğerinin telefon numarasını göremez.
Arasana'ya nasıl üye olabilirim?
Arasana.com sitesindeki “üye ol” sayfası üzerinden sizi en iyi şekilde tanımladığını düşündüğünüz bir kullanıcı adı ve aktif olarak kullandığınız cep telefon numaranız, e-posta adresiniz, yaşadığınız şehir ve doğum tarihi bilgilerinizi sisteme girerek üyelik işleminize başlayabilirsiniz. Sonrasında ‘üye ol’ butonunu tıklayarak cep telefonunuza gönderilecek olan PIN Kodu ile Arasana.com’a giriş yapabilirsiniz.
Profilimi nasıl oluşturmalıyım?
Arasana'da profil oluşturmak çok basit ve kolaydır. Üyelerimizin diğer kullanıcıların göreceği ve kullanıcı aramalarında profil sayfalarında görünecek kişisel bilgilerinin girilmesinin ardından profil sayfanız oluşacaktır. Unutmayın, bu bir eğlence platformu, dolayısıyla kendinizi en rahat ve özgün şekilde anlatmanızı öneriyoruz.
Profil bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?
Profilinizi, “Profil” sayfasında yer alan ‘Profilimi Düzenle’ seçeneği ile güncelleyebilirsiniz. Profil fotoğrafınızı, hesap bilgilerinizi ya da diğer tüm kişisel bilgilerinizi buradan kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
Birden fazla telefon numarası ile kayıt yapabilir miyim?
Hayır, yapamazsınız. Kayıt sırasında kullandığınız cep telefonu numaranız ile sadece bir kullanıcı hesabı açabilirsiniz. Aynı telefon numarası ile yeni kayıt yapmak istediğinizde sistem bu girişi kabul etmez. Hali hazırda kullandığınız cep telefon numarasını değiştirmek için destek@arasana.com ile iletişime geçebilirsiniz.
Nasıl diğer üyeleri bulabilir ve onlarla konuşabilirim?
Arasana’ya üye olduktan sonra ‘üye ara’ bölümünden, yaş aralığı, şehir gibi tercihleri seçerek istediğiniz kriterlere uygun üyeleri bulabilirsiniz. Ardından Arasana nasıl çalışır bölümünde anlattığımız şekilde ilgilendiğiniz kişiyi arayabilirsiniz.
Arasana üyeliği ücretli mi?
Arasana, kullanıcılarından üyelik için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Üye olduğunuz andan itibaren sistemi kullanmaya ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.
Arasana'da konuşmak ücretli mi?

Üye olduğunuzda size 3 dakika ücretsiz konuşma dakikası verilir.

Arasana'da 1 konuşma kredisi 1 dakikaya eşdeğerdir.

Bu 3 dakikayı kullandıktan sonra diğer kullanıcıları arayabilmek için kredi yükle bölümünde sizlere sunulan kredi paketlerinden dilediğinizi satın alabilirsiniz. Avantajlı ve uzun konuşmak için mutlaka kampanya sayfamızı inceleyeniz.

Arasana'da kredi ücretlendirmesi nasıldır?

1 konuşma kredisi 1 dakikaya eşdeğerdir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra kredi yükle bölümünden,"Satın Alınacak Kredi Miktarı" başlığı altında sizlere sunmuş olduğumuz kredi paketlerimizi görebilir, dilediğiniz paketi kolayca satın alabilirsiniz.

Konuşma kredisi paketlerimiz şu şekildedir:

  • 7 Kredi -> 8,99 TRY
  • 10 Kredi -> 13,99 TRY
  • 20 Kredi -> 24,99 TRY
  • 50 Kredi -> 59,99 TRY
  • 100 Kredi -> 109,99 TRY
  • 200 Kredi -> 199,99 TRY
Hesabıma nasıl kredi yükleyebilirim?

Kullanıcılarımızın kredi yükleyebilmesi için Arasana olarak Türkiye’nin en güvenilir ödeme sistemlerinden birini kullanıyoruz. Üye olduktan sonra, ‘Kredi Yükle’ seçeneğinden kredi ya da banka kartı ile kolay ve hızlı bir şekilde hesabınıza kredi yükleyebilirsiniz. Kredi ya da banka kartı kullanmak istemezseniz, havale ya da EFT metotları ile kredi yükleyebilirsiniz.

Telefon faturama herhangi bir ücret yansıyor mu?

Telefon numaranızı Arasana içerisinde ilgilendiğiniz diğer üyeler ile iletişim kurabilmeniz için kullanıyoruz. Aramalar Arasana’nın kendi telefon numarası ve sistemi tarafından yapılıyor. Dolayısıyla Telefon faturanıza yansıyan herhangi bir ek ücretlendirme kesinlikle bulunmamaktadır.

Telefon faturama herhangi bir ücret yansıyor mu?

Telefon numaranızı Arasana içerisinde ilgilendiğiniz diğer üyeler ile iletişim kurabilmeniz için kullanıyoruz. Aramalar Arasana’nın kendi telefon numarası ve sistemi tarafından yapılıyor. Dolayısıyla Telefon faturanıza yansıyan herhangi bir ek ücretlendirme kesinlikle bulunmamaktadır.

Arasana'da konuşarak nasıl hediye kredi kazanabilirim?
Arasana, üyelerine konuştukça kredi kazandırmaktadır. Hesabınıza kredi yükleyip arama yapabilirsiniz. Arandığınızda da her 1 dakika için 0,20 Kuruş hediye kredi kazanabilirsiniz. Ne kadar çok aranırsanız, hesabınızdaki toplam kredi miktarınız o kadar artar. Bu biriken hediye kredilerinizi ister yeni aramalar için kullanabilir ister banka hesabınıza transfer edebilirsiniz.
Hesabımda biriken krediyi nasıl çekebilirim?
Arasana sistemi içerisinde yer alan profil sayfanız içerisinde tüm konuşmalarınızı detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bu detaylar içerisinde ne kadar arandığınız ve ne kadar kredi topladığınız gibi bilgileri görebilirsiniz. Toplam kredi miktarınız 100 TL’nin üzerine çıktığı zaman dilediğiniz miktarda krediyi çekebilirsiniz.
Kişisel bilgilerimin gizliliği nasıl sağlanıyor?
Arasana olarak en güvenilir teknolojik ürünleri kullanıyoruz. Üyelerimizin vermiş olduğu bilgileri güvenilir server sistemlerinde saklıyoruz. Herhangi bir biçimde farklı kurumlar yada üçüncü kişiler ile bilgilerinizi paylaşmıyoruz.
Ödemeler için verdiğim bilgilerin gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?
Üyelerimizin belirlediği ödeme yöntemi her ne olursa olsun, bu yöntemi kullanırken verdiği bilgiler diğer kişisel bilgilerde de olduğu gibi güvenilir şekilde saklanıyor. Arasana olarak, üyelerimizin belirledikleri ve onay verdikleri ödemeler dışında herhangi bir beklenmedik ödeme talebinin yapılmayacağının garantisini veriyoruz.
Bir kullanıcıdan rahatsız olduğumda ne yapmalıyım?
Arasana olarak üyelerimizin güvenli bir ortamda farklı insanlar ile iletişim kurabilmeleri için çalışıyoruz. Kullanıcılarımız konuştukları kişilerden rahatsız olursa, ilgili kişinin profiline giderek bu kullanıcıyı engelleyebilir. Engelleme sonrasında kesinlikle sizi rahatsız eden kullanıcı, size ulaşamaz. Bu engellemeler dışında üyelerimizin rahatsız oldukları diğer üyeler ile ilgili şikayetlerini alır almaz araştırma işlemine başlıyoruz ve gerekli durumlarda rahatsız olunan üyenin, Arasana üyeliğini iptal ediyoruz.
Herhangi bir sorun olursa ne yapmalıyım?
Arasana içerisinde yaşadığınız herhangi bir sorun ya da cevaplanması gerektiğini düşündüğünüz her türlü sorunuz için günün her saati destek@arasana.com e-posta adresine yazabilirsiniz.
Arasana'ya neden güvenmeliyim?
Arasana, üyelerinin kişisel bilgilerini gizli tutan ve herhangi bir şekilde başka platformlarda kullanılmasına izin vermeyen bir sistemdir. Tamamen gerçek kişilerce kullanılan Arasana platformu, üyelerine ücretsiz hizmet vermektedir. Üyelerinin konuştukça kredi kazandıkları bir sisteme de sahip olan Arasana, en güvenilir ödeme araçlarını kullanırken, üyelerinin kesinlikle sorun yaşamayacağını garanti etmektedir.
Aradığınız cevabı bulamadınız mı?
İletişime Geçin