Konya Sohbet

Konya Sohbet

Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük şehri olan Konya, arkadaşlık konusunda o kadar da bonkör değil. Çünkü şehrin bu kadar büyük olması, dağınık bir yerleşime neden oluyor. Ayrıca iklim nedeniyle de sosyalleşmek için kapalı alanlar tercih ediliyor. Bu nedenle de yeni arkadaşlar edinmek oldukça zor bir hal alıyor. Tabii ki hayat artık çok daha kolay ve internet sayesinde binlerce Konyalı kadın ya da erkek ile tanışmanız mümkün. Konya chat ya da sohbet odaları ile yeni arkadaşlıklar edinilebiliyor. Güvenilir olmayan bu yöntemleri kullanarak zamanınızı harcayabilirsiniz ancak bir diğer güvenli seçenek ise online canlı sohbet. Arasana sayesinde internetin olduğu her yer, sohbet odanız haline geliyor. Ücretsiz üye olup, bir arkadaş bulduktan sonra ise buluşma yerini gözden geçirmeniz gerekiyor.


Konya Buluşma Yerleri

Konya çok büyük, bu nedenle de merkezi bir yer seçmeniz önemli. En popüler buluşma adresi ise Zafer Meydanı. Şehrin tam göbeğinde olması nedeniyle toplu taşıma araçlarının rahatça ulaşabildiği meydan, ilk buluşma için ideal. Konya’da sohbet arkadaşınız ile buluşabileceğiniz bir diğer nokta ise Alaeddin Tepesi ve çevresi. Tramvay ile ulaşılabilen bölge, kalabalık olmasına rağmen sessiz ve güvenli.


Konya Casa Di Caffe
Konya Willy Wonder's Cafe

Konya’nın En İyi Kafeleri

Zafer Meydanı ya da Alaeddin Tepesi’nde buluştuktan sonra gidebileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. İlk durağınız AVM’ler ya da kentin bilinen kafeleri olabilir. Konya çok eski zamanlardan beri şehir hayatının sürdüğü bir bölge ve bu nedenle de çok sayıda kafe bulunuyor. Bunlar arasında ilk buluşma için uygun olan seçeneklerden bazıları ise şöyle:

  • Hi Coffe: Konya’nın tam merkezinde yer alan kafe, filtre kahve ve cappuccino’su ile meşhur. Özellikle gençlerin tercih ettiği kafe, Alaeddin Tepesi’ne oldukça yakın.
  • Casa Di Caffe: Konya’da oturup Türk kahvesi içebileceğiniz ya da arkadaşınız ile bir şeyler atıştırabileceğiniz en nezih mekanlardan olan Casa Di Caffe, uygun fiyatları ile çok seviliyor.
  • Willy Wonder’s: Gençlere göre Konya’nın en iyi kafesi olan mekan; fiyat, lezzet ve ambiyans olarak çok başarılı. Sıcak ve samimi bir ortam sunması nedeniyle ilk tanışmada heyecanlanmanızın önüne geçiyor.

Konya Lezzan Restaurant

Konya’da En İyi Restoranlar

Konyalı sohbet arkadaşınız ile yemeğe çıkmak için çok sayıda alternatifiniz bulunuyor. Genellikle iyi restoranlar, klasik Türk yemekleri sunuyor ve renkli bir ortam sayesinde Konya restoranları, sıcak kanlı çalışanlara sahip.


Meram ilçesinde yer alan Lezzan, açık ve kapalı alanda yer alan masaları ile her türlü hava koşulunda tercih edebileceğiniz bir restoran olmayı başarıyor. Lezzetli yemekleri ve nispeten uygun fiyatları ile seviliyor. Dedeman Konya içerisinde yer alan Roof, dünya mutfağından lezzetler sunuyor. Arkadaşınız ile güzel bir akşam geçirmek için Roof oldukça ideal.


Konya Dedeman Roof

Konyalı bayan ya da baylarla tanışmanın en kolay yolu olan Arasana, karşı tarafa telefon numaranızı vermeden görüşme yapmanıza olanak sağlayan güvenli bir uygulama. Arasana ile onlarca yeni arkadaş edinebilir, Konya’nın tarihi güzellerini ve lezzetli yemeklerinin tadını birlikte çıkarabilirsiniz.