İzmir Sohbet

İzmir Sohbet

Yakışıklı erkekleri ve güzel kızları ile anılan İzmir, arkadaşlık konusunda da oldukça iddialı. Modern bir şehir görünümünde olan kent, deniz ile bütünleşen yapısı ve sıcak kanlı insanları ile tanınıyor. Hal böyle olunca da arkadaşlık kurmak kolaylaşıyor. Ancak milyonlarca insan arasından kendinize en uygun insanı tek tek buluşup tanımak oldukça zor. Bu nedenle de İzmir chat ya da sohbet odaları gibi farklı uygulamaları kullanabilirsiniz, ama bunların birçoğu güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Sonuçta telefon numaranızı karşı tarafa iletmeniz gerekiyor. Arasana ise telefon numaranızı vermeden, faturanıza yansımayacak sesli sohbet imkanı sunuyor. Böylece hem güvenliğiniz korunuyor hem telefon faturanız artmıyor hem de İzmir içerisinden bir sohbet arkadaşı bulmuş oluyorsunuz. İzmir sohbet arkadaşınızı Arasana ile bulduktan sonra ise buluşma adreslerini, gidebileceğiniz mekanları ve akşam yemeği için uygun restoranları bulmasınız; ama biz sizin yerinize yaptık.


İzmir’de Buluşma Yerleri

İzmir’in iki farklı merkezi bulunuyor. Bunlardan birincisi Konak, diğeri ise Karşıyaka. Konak, genellikle tarihi saat kulesi ve meydanı ile tanınıyor. Ayrıca birçok iskeleden kalkan vapurlar ve farklı ulaşım imkanları ile Konak ilk buluşma için oldukça uygun bir adres. Konak Meydanı ve İzmir Körfezi’ni panoramik olarak sunan tarihi asansör gibi mekanlar, ilk buluşmaların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.


İzmir’de ilk buluşma için bir diğer seçenek ise İzmir Körfezi’nin diğer ucu olan Karşıyaka. Renkli evleri, Kordon’u, eğlence mekanları ve kolay ulaşım seçenekleri ile ilk buluşmaların vazgeçilmez adresleri arasında yer alan Karşıyaka’da yer alan kafe ve restoranlar, Konak’a göre biraz daha üst sınıfta yer alıyor.


İzmir Sevinç Pastanesi
İzmir La Cigale Cafe

İzmir’in En İyi Kafeleri

İzmir’in en iyi kafelerini seçerken ilk buluşmanıza uygun olmasına dikkat ettik, ama dilerseniz farklı seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. İzmir’in en ünlü mekanı kuşkusuz Sevinç Pastanesi. Bir diğer seçenek ise Fransız Kültür Merkezi içerisinde yer alan ve gençler tarafından çok sevilen La Cigale.

  • Sevinç Pastanesi: İzmirlilerin uzun yıllar boyunca adres tarifleri için kullandığı pastane, lezzetli ürünleri ile tanınıyor. Sevinç Pastanesi, cıvıl cıvıl ve samimi bir ortama sahip olması nedeniyle İzmir’de ilk buluşma için öne çıkan seçenekler arasına giriyor.
  • La Cigale: Fransız Kültür Merkezi’nin bahçesinde yer alan La Cigale, Fransız mutfağından lezzetler sunuyor. Genellikle çok kalabalık olduğu için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.
  • Two Cups Coffe: Alsancak’ın ünlü Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yer alan kafe, güleryüzlü çalışanları ve samimi ortamıyla öne çıkıyor.

İzmir A7 Şehir Klübü

İzmir’in En İyi Restoranları

İzmir’de ilk buluşma için akşam yemeği düşünüyorsanız en iyi tercihler genellikle şehir merkezinde yer alıyor. Sohbet arkadaşınızın yemek tercihleriyle karakter analizi yapabileceğiniz için akşam yemeği oldukça önemli. İzmir’in akşam yemeği ile öne çıkan iki restoranını sizin için inceledik.


Bayraklı ilçesinde yer alan A7 Şehir Kulübü, lezzetli menüsüyle ile öne çıkıyor. Akşam saatlerinde piyano eşliğinde yemeğinizi afiyetle yiyebileceğiz restoranın deniz manzaralı masaları genellikle rezerve oluyor.


Balık ve deniz mahsulleri üzerine uzmanlaşmış Mastika, İzmir Güzelbahçe’de yer alıyor. Restoranın kalamarı çok seviyor ve tercih ediliyor. Denize sıfır olması nedeniyle keyifli bir akşam geçirebileceğiniz mekan, rezervasyon kabul ediyor. Son olarak bazı restoranlarda kuver yani servis ücreti alınıyor ve kişi başı hesaplanıyor. Genellikle kuver ücretleri 10 TL’yi geçmiyor.


Kordon boyunca yürümek, tarihi asansöre gitmek, saat kulesini ziyaret etmek ya da Alsancak’ta romantik bir akşam yemeği yemek için Arasana’ya üye olabilirsiniz. Diğer İzmir sohbet odalarının birçoğundan farklı olarak Arasana’da mobil sohbet imkanını da bulunuyor. Arasana ile İzmir’de yaşayan kadın ya da erkeklerle tanışabilir, telefon numaranızı vermeden güvenli bir şekilde görüşebilirsiniz.

İzmir Mastika Restaurant