Bursa Sohbet

Bursa Sohbet

Yeşili ve doğası ile ünlü olan Bursa, sıcak ve cana yakın insanları ile arkadaşlık kurmak isteyenlerin göz bebeği oluyor. Bursa, tarihi dokusu ile yeni büyüyen yerleşim yerlerinin uyumlu olduğu ender şehirler arasında kendine yer alıyor ve bu nedenle de diğer büyük şehirlere göre sessiz ve sakin bir yapıya sahip. Şehir, sosyal ortamına yeni arkadaşlar eklemek isteyenlerin zorlanmadığı bölgeler arasında yer alıyor. Büyük ve genç nüfusu ile her insanın ruh eşini bulabileceği Bursa için özel chat ya da sohbet odaları bulunuyor. Odaları genellikle orta ve üst yaş grubunda yer alan insanlar tercih ediyor. Genç ve dinamik olan Bursalıların tercihi ise mobil uygulamalar oluyor. Elbette online sohbetin kendi içerisinde çeşitleri bulunuyor. Çoğu chat programı, yazışma üzerinden sohbete izin veriyor. Arasana ise ücretsiz olarak uygulama üzerinden canlı sohbet yapmanıza olanak tanıyor. Bursa’da yeni kadın ve erkekler ile tanışmak için Arasana’ya üye olmanız yeterli. Bursa’da yeni arkadaşlarınız ile buluşabileceğiniz yerleri ve akşam yemeğinde gidebileceğiniz restoranları sizin için derledik.


Bursa Buluşma Noktaları

Her şehrin özel buluşma noktaları bulunuyor. Ankaralılar Dost Kitabevi, İstanbullular Taksim Meydanı ve Bursalılar da İpek Han gibi alanları tercih ediyor. Birçok Bursalının en az bir kere uğradığı İpek Han, tarihi yapısıyla ilk buluşma için pratik bir seçim olarak öne çıkıyor. Bursalıların ilk buluşma için tercih ettiği bir diğer nokta ise Mudanya oluyor. İlçe, tarihi binaları ve sessiz yapısıyla ilk buluşma için ideal. Son buluşma noktası ise Bursa’nın belki de en ünlü meydanı olan Heykel. Kentin tam olarak merkezinde yer alan meydan, gün boyunca yüz binlerce insanı ağırlıyor.


Bursa Kozahan Cafe
Bursa Mahfel Cafe

Bursa’nın En İyi Kafeleri

Yeni bir arkadaşlığa başladınız ve kafeye gidecekseniz dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. İlk olarak yeni tanıştığınız bay ya da bayan arkadaşınız üşüyebileceğini hesaba katarak kapalı alan tercih etmeniz gerekiyor. Bir diğer nokta ise müzik ile ilgili oluyor. Çoğu erkek ses düzeyi yüksek kafeleri seviyor, ama kadınlar için durum tam tersi olabiliyor. Bu nedenleri göz önünde bulundurmalı, mümkünse sessiz ve hem açık hem de kapalı alanı bulunan yerler tercih etmelisiniz.

  • Başrol: Bursa’nın son yıllarda hızla büyüyen ilçeleri arasında yer alan Nilüfer’de yer alan mekan, genç müşteri profili ve uygun fiyatları ile seviliyor.
  • Kozahan: Bursa’nın tam merkezinde yer alan Kozahan, çepeçevre duvarlar ile kaplı ve oldukça samimi bir ortama sahip. Her çeşit çayın bulunabildiği mekanın her yanında çınarlar yer alıyor.
  • Mahfel: Setbaşı’nda bulunan mekanın kapalı ve açık alanı bulunuyor. Araç sesinin yerini kuş cıvıltıları ve insan sesi aldığı için oldukça sakin bir ortam sunuyor. Neredeyse her masasının üzerini bir ağaç gölgeliyor.

Bursa Bood Restaurant

Bursa’da Akşam Yemeği

Bursa’nın çok bilindik İskender kebap restoranları bulunuyor. Arasana ile tanıştığınız sohbet arkadaşınız ile bunlardan birini tercih etmeniz mümkün. Ancak farklı bir şeyler yapmak isteyenler için birkaç önerimiz var.


Rosso Brasserie ilk gidilebilecek seçenek. İtalyan tatlarını sunan mekanın menüsü içerisinde ilk defa tadabileceğiniz çok sayıda yemek bulunuyor. Osmangazi’de yer aldığı için Bursa’nın birçok noktasından rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor.


Hem yabancı hem de yerli lezzetleri menüsünde bulabileceğiniz Bood Eat & Meet, ızgaraları ile çok seviliyor. Özellikle hafta sonları yoğun olduğu için arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.


Uludağ’ı ve Mudanya’nın eşsiz kıyılarını beraber dolaşacağınız bir arkadaş bulmak için Arasana’dan yardım alabilirsiniz. Bursalı kadın ya da erkekler ile canlı, online sohbet gerçekleştirebileceğiniz uygulama ile telefon numaranızı vermenize de gerek yok! Şimdi ücretsiz üye olup Bursa’da bir arkadaş bulabilirsin.

Bursa Rosso Brasserie Restaurant