Mutlu Olmak İçin Aşk Yeterli mi?

. 3 dakikalık okuma süresi

Hepimiz hayallerimizi süsleyen o heyecan dolu aşkı arıyoruz. Ama gelin görün ki aşkı bulmak o kadar kolay değil. Üstelik mesele aşkı bulunca da bitmiyor. İlişkiniz mükemmel başlamış olabilir ancak cicim ayları diye tabir ettiğimiz zamanlar geçince sorunlar da kendini göstermeye başlıyor. İşte tam burada “Mutlu olmak için aşk yeterli mi?” sorusu da akıllara geliyor.
Mutlu olmak için aşk yetmez. şık olmanız sizin için doğru kişiyle birlikte olduğunuz anlamına da gelmez. Ama karşınızdaki kişiyi seviyor ve onsuz yapamayacağınızı düşünüyorsanız, ilişkiniz için yapabileceğiniz bir şeyler var demektir.

Sahip çıkın

Öncelikle, ilişkinize sahip çıkın. Bu, sizin ilişkiniz ve karşınızdaki kişi sizin bir parçanız, bunu unutmayın. Eğer her şeye rağmen onu sevdiğinizi düşünüyorsanız bunu ona da belli edin. Yanında olduğunuzu ve ilişkiniz için fedakarlık yapabileceğinizi bilmesinde fayda var.

Pozitif olun fakat sorunları görmezden gelmeyin

Pozitif olmak sizi hayatınızın her döneminde ileriye taşır. Nasıl düşünürseniz kendiniz için onu dilemiş olursunuz aslında. Ve bir gün düşündüğünüz şeyi yaşarken bulursunuz kendinizi. Pozitif olurken de asla sorunları görmezden gelmeyin. Sorunun farkında olun ve konuşarak çözme yoluna gidin.

mutluluk-ve-ask

İnancınızı hiç yitirmeyin

Siz de biliyorsunuz ki, inanmak başarmanın yarısıdır. Sadece ilişkiniz için geçerli değil bu kural. Bir şeye ne kadar inanırsanız, o kadar gerçek olur. Bu yüzden sevgilinize ve ilişkinize inanmayı bırakmayın.
Sadece sizin çabanızla olacak bir iş olmadığını da bilin. Yani aynı çabayı ve özeni partnerinizin de göstermesi gerekiyor. Eğer bütün çabalarınıza rağmen mutsuzlukla sonuçlanan bir aşk kaldıysa elinizde, yazının devamını mutlaka okuyun.

Aşk Acısına Ne iyi gelir?

Evet, acı çektiğinizin farkındayız. Bir anda hayallerinizin yıkıldığını ve kendinizi çaresiz bir halde bulduğunuzun da… Ama siz de biliyorsunuz ki her şeyin bir çaresi vardır.

Bitmeyen acı yoktur

Bunu aklınıza yazın. Bitmeyen acı, geçmeyen kötü gün yoktur. Acınızı tabii ki yaşayın. Ama hayatınız son bulmuş gibi davranmaktan vazgeçin. Bir süre evcimen bir dönem geçirebilir ve hayatınızı gözden geçirme evresine girebilirsiniz, telaş yapmayın. Çünkü bu gayet normal bir evredir. Hayatınızda bundan sonrası için yeni planlar yaparsınız, fena mı olur?

yataktan-cikma-vakti

Yataktan çıkma vakti

Acınızı çektiniz. Durup nerede hata yaptığınızı buldunuz ve bunu bir kenara not ettiniz. Ve artık yataktan çıkma vakti. Kalkıp güzel bir duş alın ve kendinize gelin. En sevdiğiniz arkadaşınızı arayın, onunla akşam için bir plan yapın. Güzel bir yerde yemek yemek ya da müzik dinleyebileceğiniz hoş bir mekana gitmek iyi birer fikir olabilir.

Geçmiş geçmişte kaldı

Geçmişte yaşadığınız her ne varsa sizi bir sonraki deneyiminiz için iyileştirdiğini asla unutmayın. Bu yüzden geçmişinizi sahiplenin ve onlardan ders çıkarın. Bir sonraki deneyiminize sizi hazırlayan şey tecrübeleriniz olacak.