İlk Buluşmanın Büyüsünü Bozabilecek Davranışlar

. 2 dakikalık okuma süresi

Bir ilişkinin temellerinin yarısı emin ol, ilk buluşmada atılır. Bu nedenle ilk buluşma, ilk intiba ve ilk iletişime çok önem vermelisin. Gelecekteki potansiyel sevgilini daha ilk buluşmadan itibaren kendinden soğutmamak için tavsiyelerimize kulak vermen iyi olur. İşte ilk buluşmada yapmaman gereken kusurlu hareketler...

Buluşma Yerine Geç Kalmamalısın

İster yüz yüze olsun, ister online; ilk buluşma sırasında en sık yapılan hatalardan biri geç kalmak. Müstakbel sevgilini dakikalarca bekletmen daha ilk andan çok kötü bir izlenim bırakmana neden olabilir. Çünkü çok bekletilmekten kimse hoşlanmaz. Böyle bir durum maalesef daha ilk andan hakkında olumsuz düşünülmesine neden olabilir.

İlk Buluşmanın Büyüsünü Bozacak Olaylar

Negatif Olmamalısın

Konu ne olursa olsun, tanışma sırasında agresif tutum sergilememen gerekir. Sürekli olumsuz davranışlar içinde olman, sadece karşındaki kişiyi değil, yeni insanlarla tanışma sırasında herkesin senden uzaklaşmasına neden olur. Bu nedenle eğer karşındakiyle bir kez daha buluşmak istiyorsan pozitif olmaya çalışmalısın.

Maddi Konuşmalar Yapmamalısın

Sevgili bulma konusunda en çok dikkat etmen gerekenlerden biri de maddi konulardan söz etmemek olmalı. Her iki taraf için de olumsuz olan bu durum, abartılı hale geldiğinde son derece itici bir izlenim bırakabilir. Erkeklerin maddi olarak güçlü olması bazı kadınlar için çekici olsa da bunun sürekli anlatılması görmemişlik olarak yorumlanabilir.

Telefonla Sürekli İlgilenmek

Günümüzde online uygulamaların akıllı cihazlar ile çalıştığı bir gerçek. Eğer karşındaki kişiyle arkadaşlık uygulamaları aracılığıyla tanıştıysan ilk buluşma sırasında sürekli telefonunla ilgilenmen yanlış anlaşılır. Kendisini de o uygulamalar aracılığı ile bulduğun için halen başkaları ile görüştüğünü düşünebilir. Hatta buluşma sırasında acil değilse telefon görüşmelerini ya da mesajlarını buluşma sonrasına ertelemen bile daha iyi olur.

Karşındaki Kişinin İlgi Alanlarına Hitap Etmelisin

İlk buluşmada karşındaki kişiyi biraz olsun tanımaya başladıysan konuşmanın akışını onun ilgi alanlarına yoğunlaştırman bir anda senin de ilgi çekici biri olmanı sağlar. Herkes kendisine önem verilmesini sever. Eğer buluştuğun kişinin sana sempati duymasını istiyorsan kendi hobilerinle ilgili konular arasında boğulup kalmamalısın. Öte yandan aşırı fazla konuşup da onun söz hakkını gasp etmemeye de özen göstermen gerekir. Bir de konuşma sırasında hızlı hızlı konuşmamalı, agresif tavırlar sergilemekten geri durmalısın.

Buluşma Yerine Uygun Giyinmelisin

Doğru mekan için seçilen doğru kıyafetler her daim ilk buluşma için önemli. Özellikle ilk buluşma sırasında giydiğin kıyafetlerin temiz, ütülü ve uyumlu olması gerekir. Yapılan araştırmalara göre, kişilerin ilk 5 saniye içinde dikkat ettiği ilk şey kıyafetler. Bu nedenle yazlık bir yerde dahi olsan ilk buluşmada şort giymemen gerektiğini unutmamalısın.

Artık dikkat etmen gerekenleri az çok biliyorsun. Halen tanışacağın birini bulamadıysan Arasana seni bekliyor! Tanışma hattı ile numaran görünmeden, telefonda sohbet ederek istediğin arkadaşı bulabilir, ister çevrim içi istersen de yüz yüze buluşabilirsin.