İlişkide Mutluluk Nasıl Yakalanır?

. 2 dakikalık okuma süresi

Aşk, insanlar için en güzel duyguların başında gelir. Hayatı daha anlamlı, daha heyecanlı kılar. Kimisi aşkı arar, kimisi bulduğu aşkın peşinden gider, aşkını elinden kaçırmama derdine düşer. Her koşulda aşk, herkesin gündemini dolduran önemli bir duygudur. Kadın ve erkek ilişkileri oldukça karmaşıktır. Birbirinden tamamen farklı olan bu iki cinsiyeti birbirine tutkuyla bağlayan bir şey varsa o da aşk, saygı ve sevgidir. Doğru insanla, doğru yürütülen bir ilişki hayatını daha anlamlı kılar, yaptığın her şey, hatta yediğin içtiğin bile daha güzel gelmeye başlar. Sana bu mutluluk halini yaşatacak olan mutlu birliktelik nasıl yakalanır? Yaşadığın ilişkide mutluluğun sırrını yakalamak, **daha keyifli, neşeli ve huzurlu **bir hayat yaşamanı sağlayacak tüm püf noktaları seninle paylaşıyoruz.

Karşılıklı Saygı, Sevginin İlk Adımı

Bir kadın ve bir erkek birbirlerinden hoşlanıp bir ilişkiye adım atmışlarsa mutluluk için de ilk adımı atmışlar demektir. Bu ilk adımdan sonra önemli olan ilişkiyi korumak ve bu mutluluğu devam ettirmektir. Fakat bu sanıldığı kadar kolay değil, elbette. Günümüzde insanların farklı beklentileri, farklı ihtiyaçları var ve mutluluğa dair beklentileri de epey yüksek. Basit ve küçük şeylerden mutlu olan çiftlerin sayısının her geçen gün azaldığını sen de fark etmişsindir. Bir ilişkinin yürüyebilmesi ve mutlulukla devam etmesi için partnerler arasındaki iletişimde saygı çok önemlidir. Sen onun ihtiyaçlarına ve isteklerine ne kadar saygılı olursan karşılığında bu saygının katbekat fazlasını alacağını görebilirsin.

İlişkide Mutluluğun Kuralları

Duyarlı ve Hoşgörülü Ol

Sonu izdivaç ile noktalanan ilişkilerde de aynı özen devam etmelidir. “Nasıl olsa artık evliyiz,” diyerek karşı tarafı düşünmeden, duyarsızca hareketlerde bulunmak evliliği yıpratır. Tıpkı flört dönemlerinde olduğu gibi çiftlerin birbirini sevmesi, sayması ve özen göstermesi çok önemlidir. İster evlilik, ister flört olsun, her iki ilişki durumunda da çiftlerin sorunlarını konuşarak çözmesi, karşı tarafın konuşan tarafı duyarlı bir şekilde dinlemesi ve mümkünse rahatsızlık duyulan konu hakkında elinden geleni yapması gerekir. Tüm bunlara dikkat edersen **ilişkinde aşk, tutku ve sevgi **hiçbir zaman son bulmaz.

İlişkiyi Monotonluktan Kurtar

Çiftlerin birlikte eğlenmesi, aktiviteler yapması ilişkinin sürdürülebilirliği için çok önemlidir. Birlikte yürüyüşe çıkmak, kahve içmeye gitmek, ikinizin de ilgisini çeken aktiviteler bulmak ilişkinizin dinamiğini yükseltir. Birbirinize olan bağları daha da kuvvetlendirir. Romantik bir film izlemek duygusallığınızı ortaya çıkarıp ilişkinize olumlu yansır. İlişkiyi monotonluktan kurtaran önemli noktalardan birisi ise seks hayatınızdır. Çiftlerin bu konuda uyumlu olması, seks hayatını canlı tutması mutlu birliktelik için gerekli püf noktalardan bir diğeridir.

Türkiye’nin en güvenilir ve gerçek arkadaşlık uygulamaları arasında yer alan Arasana, numaranı diğer kullanıcılara göstermeden kullanıcılar ile sohbet etmeni sağlar.Yeni bir ilişki yaşamak niyetindeysen Arasana ile tanışma zamanın gelmiş demektir.