Eskişehir'de Sevgilinle Gidebileceğin 5 Romantik Mekan

. 2 dakikalık okuma süresi

1. Porsuk Çayı

Eskişehin'in adeta simge bölgelerinden biri olan Porsuk Çayı kenarında sevgilinle elele yapacağın bir yürüyüş hoş olmaz mı? Eğer güneşli bir günde Porsuk Çayı’na gittiysen, sevgilinle bot veya gondol sefası da yapabilirsin.
eskisehir-1

2. Odunpazarı Evleri

Eskişehir’in tarih ve nostalji kokan sokaklarında romantik anlar yaşamak kaçınılmaz olacaktır. Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Odunpazarı evlerinin sıralandığı sokaklarda gezerken, o evlerden birinde yaşadığınızı hayal ederek, gelecek planları yapabilirsiniz.

3. Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı

Burası için sadece park deyip geçmek çok büyük bir haksızlık olur. Çünkü içinde yok yok. Korsan Gemisi'nden Masal Şatosu’na, Japon bahçesinden hayvanat bahçesine, uzay evinden bilim merkezine kadar aklına gelebilecek pek çok mekanı sevgilinle birlikte gezebilir ve hem romantik hem de keyifli zaman geçirebilirsin.
eskisehir-3

4. Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Eskişehir'de sevgilinle gidebileceğin bir başka romantik mekan ise, Atlıhan El Sanatları Çarşısı'dır. Birlikte çarşıyı gezebilir ve birbirinden güzel el sanatları ürünler arasında kaybolabilirsiniz. 1850 yılında Odunpazarı'nda kurulan bu alan, tarihi ve mistik atmosferi ile şehrin oldukça romantik bölgelerinden biri.

5. Balmumu Heykeller Müzesi

Romantizme biraz da eğlence katmaya ne dersin? Öyleyse senin için en doğru adres, Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi olacaktır. Dünyaca ünlü 200'ün üzerinde kişinin gerçeği ile adeta birebir aynısı olan bu balmumu heykeller arasında Albert Einstein'den Kemal Sunal'a, Fatih Sultan Mehmet'ten Adile Naşit'e kadar uzanan pek çok isim yer alıyor.

Eskişehir'deysen ve henüz bir sevgilin yoksa, bu mekanlara gidip romantik anlar yaşayamayacağını düşünüp üzülme. Telefon numaran görünmeden sohbet edebileceğin bir arkadaşlık platformu olan Arasana, tam sana göre. Arasana ile yalnız günlerini sona erdirerek, Eskişehir’in romantik mekanlarının tadını doyasıya çıkarabilirsin.