Ankara Sohbet

Ankara Sohbet

Ankara, soğuk havasına rağmen arkadaşlık konusunda oldukça sıcak ve samimi bir şehir. Eşsiz manzaraya sahip Mogan Gölü, sessiz yapısıyla sevilen Seğmenler Parkı ve devasa boyutuyla Atakule’de yeni arkadaşlıklara yelken açabilirsiniz. Şehir genellikle kış aylarında çok soğuk, yaz aylarında ise çok sıcak olduğu için insanlar kapalı mekanları tercih ediyor. Bu nedenle de Ankara’da sosyalleşmek için kafe ya da restoranları sık sık ziyaret etmek gerekiyor. İnternet üzerinden sosyalleşmek için Ankara sohbet odaları ya da chat uygulamaları sayesinde Ankaralı kadınlar ya da erkeklerle tanışmak mümkün. Ancak Ankara chat odalarında ilk buluşma için telefonunuzu vermeniz gerekiyor. Arasana ise hem Ankara’da yeni arkadaşlar ile online canlı sohbet yapabilmenizi hem de telefon numaranızı vermeden saatlerce görüşebilmenizi sağlıyor.


Arasana ile yeni ufuklara yelken açmaya başladınız ve yeni sohbet arkadaşınız ile Ankara’da buluşmak mı istiyorsunuz? Sizin için birkaç önerimiz var.


Ankara’da Buluşma Yerleri

Ankara, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden ve her büyük şehirde olduğu gibi burada da mekanlar hızla açılıp kapanabiliyor ya da yer değiştirebiliyor. Bu nedenle Ankara sohbet arkadaşınız ile buluşacaksanız ilk olarak adresten kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Örneğin gözde buluşma adresi olan Dost Kitabevi dendiği zaman, “Eski mi, yeni mi?” diye sormanız lazım. Dost Kitabevi dışında Ankara’nın ünlü buluşma noktaları ise Yüksel Caddesi, Karanfil Sokak ve Güvenpark’tır.


Ankara’da buluşmak için lokasyon seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan ilkinin eski ve yeni ayrımı olduğundan yukarıda bahsettik. Bir diğer önemli nokta ise ulaşım. Ankara Metrosu ya da otobüs gibi araçların yakınından geçtiği merkezler, hem size hem de yeni arkadaşınıza konforlu, kolay ve hızlı ulaşım imkanı sunuyor.


Ankara Carmelo’s Every 7 Day Eat Well Cafe
Ankara Timboo Cafe

Ankara’nın En İyi Kafeleri

Ankara, sohbet etmek için çok sayıda kafeye ev sahipliği yapıyor. Ankara’da yeni tanıştığınız arkadaş ile buluşacağınız kafe için dikkat etmeniz gereken iki nokta bulunuyor. İlki tabii ki ses oluyor. Bazı kafeler yüksek sesli müzikler çalabiliyor. Bu nedenle arkadaşınızın müzikten hoşlandığından emin olmanız yararlı olacak. Bir diğer nokta ise merkezi konum. Ankara’da bazı noktalara gitmek için özel araç gerekiyor. Ankara’nın öne çıkan kafelerinden bazıları şöyle:

  • Carmelo’s Every 7 Day Eat Well: Ankara’nın şirin ilçesi Yeni Mahalle’de yer alan mekan, lezzetli bir menüye ve içinizi huzurla dolduracak dekora sahip. İlk buluşma için elverişli olan kafe & restoran, uygun fiyatları ile çok seviliyor.
  • Timboo Cafe: AVM içerisinde yer aldığı için sinemaya rahatça gidebileceğiniz, yaz aylarında fesleğenli limonatasıyla çok sevilen Timboo Cafe, Çankaya’da yer alıyor.
  • Turta Home: Ankaralıların çok sevdiği mekan, tatlıları ve en önemlisi ev yapımı limonatasıyla çok popüler. Mekan aynı zamanda kahvaltı hizmeti de veriyor. Pazar günleri dışında sakin ve samimi bir ortam sunuyor.

Ankara No4 Restaurant

Ankara’da Akşam Yemeği

Ankara’da romantik bir akşam yemeği yemek için çok sayıda alternatif bulunuyor. Bunlar arasında en popüler ve iyi seçimleri sizin için bir araya getirdik. İlk olarak Ankara’nın eski ve sevilen restoranı Göksu ile başlayalım. Müdavimler tarafından sıkça tercih edildiği için telefon ile yer ayırtmak gerekebiliyor. Yeni arkadaşınız ile güzel bir akşam yemeği yemek için tercih edebileceğiniz kadar sakin olan mekanın en sevilen lezzeti ise kuzu tandır.


Göksu’ya göre biraz daha yeni ve şık tasarıma sahip olan No4, Söğütözü’nde yer alıyor. Yıl boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan restoran, çok sayıda arkadaşlığın başladığı samimi bir ortama sahip. Geniş bir menüsü bulunduğu için müdavimlerin beğenileri değişebiliyor, ama kestane çorbası neredeyse herkesin sevgilisi.


Ankara’nın gri bulutlar arasından zor seçilen gökyüzü ve soğuk havasına bir arkadaş ile meydan okumak isteyenlerin imdadına Arasana yetişiyor. Online sohbet ihtiyacını karşılayan Arasana ile yeni erkek ya da kadın arkadaşlar edinebileceğiniz gibi diğer sohbet siteleri ve chat uygulamalarından farklı olarak telefon numaranızı vermeden güvenli bir şekilde görüşmeler de gerçekleştirebiliyorsunuz. Şimdi ücretsiz üye olup, Ankara’da sana uygun bir arkadaş bulabilirsin.

Ankara Göksu Restaurant